Poţi căuta în lună şi în stele... şi mii de kilometri sub pământ..., poţi muta munţi şi toate cele, dar nu mă poţi găsi, cînd nu mai sunt. Tu mă cauţi în noapte, când eu te caut în zi, când cerul este negru, iar norii doar un gri, când totul mă ascunde, tu nu ştiu unde-oi fi. Sunt acolo unde nici nu stii ca pot sa fiu.Cauta prin toata lumea ,sau prin intreg univers,dar poate e mai bine sa ma cauti in sufletul tau.Poate a ramas un fir din praful iubirii mele care e demult uitat ...ca o umbra....

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu