sâmbătă, 9 aprilie 2011

Special pentru persoanele foarte negative


Persoanele care au multe resentimente, au multe ganduri negative, si trebuie de aceea sa lucreze cu ele insasi: trebuie sa se elibereze de sentimente de vina, trebuie sa incerce sa se convinga ca merita bani, fericire, succes, etc. In acelasi timp, trebuie sa se elibereze de elemente negative in jurul lor, cum ar fi parinti cu alte planuri, sau prieteni care-ti doresc numai raul. Un mod este de-a le spune ca tu ai alte planuri si ca mergi dupa cum iti spune inima, alt mod este de-a pastra unele lucruri secrete, pentru a nu lasa intentiile altora sa strice energiile pozitive pe care incerci sa le aduci in jurul tau.  Daca ai insa o prietena sau un prieten bun si adevarat, puteti sa va ajutati reciproc, dar niciodata sa nu creeati concurenta, fiindca Universul nu poate creea lucrurile la fel pentru toti si  in acelasi timp.  Oamenii sunt deasemenea diferiti si unii au mai mult, altii mai putin bagaj negativ.
Conform multor studii, oamenii de succes, cred in ei si-n viitorul lor si vad viata ca plina de posibilitati, si nu de restrictii. Acolo trebuie sa ajungi si tu pentru ca sa ai succes in viata. Poti sa alegi sa incerci sa te transformi ca om, sau nu. Este decizia ta.
A-si creea viitorul inseamna a dori din tot sufletul ceva. Cand iti doresti ceva din tot sufletul, peste un timp - acest lucru se v-a materializa, insa poate nu exact in modul in care te astepti.
Este importanta o gandire cat mai pozitiva, pentru ca, omul are o tendinta la autodistrugere, asa cum a notat Freud, si trebuie sa se elibereze de gandurile negative.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu