Nu este niciodata tarziu sa ne readucem aminte de vechile comori ale inimii care ne-au facut sa retraim ficare clipa a vietii...
Te-au uitat vreodata in trecut si nu ai plans? Te-ai uitat vreodata in trecut si nu ai ras?
Cum poti sa privesti pe fereastra dimineata fara sa realizezi frumusetea si maiestria soarelui , fara macar sa nu zaresti razele care picteaza un frumos tablou al naturii in plina trezire la viata, pentru ca e o noua zi, o noua zi pentru noi toti..
Trebuie sa invatam ca fiecare zi e un nou inceput, fiecare raza de soare care iti bate in geam trebuie sa o primesti cu aceea caldura ca a ei, stiu ca poti sa faci loc in inima ta si pentru un zambet strain si pentru o lacrima de fericirea a unei mama care isi tine pruncul pentru prima data in brate , dar mai ales pentru sclipirea din ochii tai..
Invata sa pictezi tablou vietii in culorile cele mai aprinse, dar oricat te-ai stradui o pata a intunericului se va furisa, si ce? Invata sa o alungi cu un zambet, cu un ras zgomotos si plin de lacrimi de fericire. Stiu ca poti... poti sa te lupti cu umbrele intunericului si sunt sigura ca vei reusi sa aduci lumina, cel mai important lucru INVATA SA IUBESTI!

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu