duminică, 10 aprilie 2011

De ce aleg barbatii sa aiba o amanta?

E destul de greu sa ai o viata dubla, deci motivatia masculina trebuie sa fie puternica. Ai o amanta... atunci cand ea umple un gol in tine. Aceasta lipsa poate fi de natura sufleteasca, sexuala, sociala sau mai multe la un loc. Lui ii este mai simplu: are o familie care, nestiutoare, ii va fi mereu alaturi si ii va umple viata atunci cand „iubita“ nu ii este alaturi.

Ea nu are pe nimeni. Nu are decat mini-vacante furate - o zi la mare sau la munte, o dupa-amiaza la iarba verde... Si toata lumea se intreaba cum de o fata ca ea poate sa fie in continuare singura.


Amanta... ce cuvant exotic. Imi evoca o frumusete misterioasa, o fiinta atat de magnetica incat nici un barbat, casatorit sau nu, nu se poate sustrage farmecului ei, o curtezana moderna aflata deasupra idealurilor feminine comune.

In viata de zi cu zi insa, amantele barbatilor insurati sunt de cele mai multe ori femei obisnuite, cu nimic superioare sotiilor inselate. Si atunci, ce le face atat de speciale?

 

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu