Poti da fara iubire, dar nu poti iubi fara daruire." O.Paler
Te temi vreodata de soare, de flori, de stelele de pe cerul noptilor tarzii ? Te-ai temut de dorul tau de-a fi iubit si rasfatat ? Eu cred ca nu. Nu exista prea multa iubire sau prea putina , exista doar usi pe care noi, din graba sau din teama, uitam uneori sa le lasam deschise . Ne desparte distanta , ne desparte timpul pe care trebuie sa-l macinam alaturi de alte suflete frumoase , dar gandurile ne aduc intotdeauna impreuna . Separarea e o iluzie dar are farmecul ei : ne face sa cautam potecile spre celalalt , ne ajuta sa ne simtim propria dorinta de a simti implinirea. Iti scriu si azi si zambesc asa ca de obicei , zambetul meu este emblema bucuriei mele . "Sunt lucruri pe care le poţi avea doar dacă stai departe de ele. Făcând greşeala să le cauţi, le pierzi.".

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu