miercuri, 6 iulie 2011

Uneori crezi .....

"Inimii îi este frică să nu fie rănită şi de aceea nu învaţă să danseze.
  Visului îi este frică să nu se trezească şi să vadă că nu mai are nicio şansă.
  Şi sufletului îi este frică de moarte, de aceea nu învaţă niciodată să trăiască.” Bette Midler
  Ideea că cineva îti acordă fie și un gand cat o secundă în fiecare zi, poate spune enorm de multe lucruri, în sufletul celui ce se gîndește la tine însemni ceva și poate, mai mult decat orice prin acest fapt, accepti ipoteza, chiar crezi, că nimeni nu e singur

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu