"Putem număra stele de pe cer din nebunie ori din plictiseala. Uneori din ambele motive. Insa de cele mai multe ori uitam sa ne număram si pe noi – singura stea – singura planeta, singurul soare care contează !Privim Universul cu o ciudata neîncredere, de parca nu am putea concepe ca mai exista si alte lumi, si alte realități, si alte locuri in care alte forme de oameni iubesc, urăsc, ucid, trăiesc. Astfel ca, realitatea ne izbește necontenit cu partea ei ascunsa in umbra: Ceea ce nu vedem ne vede. Ceea ce nu simțim ne simte. Ceea ce nu ne lipsește ne aparține."

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu