luni, 18 iulie 2011

Învața-ma sa te iubesc

Învața-ma sa te iubesc așa cum știu ca vrei ,
și-n cupa de cristal sa-ți fiu vin dulce amarui ..cînd pe satinul violet te pierzi in ochii mei ,să mai rămân ,iar tu de pleci,să-ți mai șoptesc rămîi !
Învață-mă să fiu sărut și să te-ating ușor ,cînd noaptea țese stropi gingași de rouă peste noi și c-un buchet de mîngîieri spre tine să cobor ....

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu