sâmbătă, 2 iulie 2011

Cel mai frumos este...

Cel mai frumos lucru in viata este, sa ne intalnim perechea! Omul care sa ne completeaza,sa ne inteleaga, omul caruia putem sa-i dam toate gandurile si sentimentele, omul care ne iubeste si ne este alaturi oricand..!pt ca dragostea nu inseamna , doua persoane care se privesc ci doua persoane care stau una langa cealalta si privesc in aceiasi directie....! sa fim o persoana vesela, echilibrata, serioasa, cu calitati si defecte!in general indragostita de tot ce poate aduce frumosul si noul in sufletul nostru....daca vb. despre dragoste...una din principalele valori este stabilitatea...!, respectul,sustinerea si intelegerea -RECIPROCA! Intotdeauna sa cerem putere desi viata ne va da dificultati pt. a ne face mai puternici.sa cerem intelepciune si viata ne va da probleme ca sa le rezolvam .sa cerem prosperitate si viata ne va da putere.sa cerem sa putem zbura si viata ne va da oamenii sa-i ajutam in problemele lor.sa cerem favoruri si viata ne va da potential.Nu vom primi nimic din ce am cerut! dar vom primi tot ce aveam nevoie pt. a realiza tot ceea ce am cerut.,,traieste-ti viata fara frica , ataca toate obstacolele si demonstreaza ca le poti surmonta zambind,,! Printre lacrimi vei simti ca durerea este mai mica. Daruind vom simti ca singuratatea este mai putin dureroasa. Iubind vom simti ca nefericirea nu tine pt.totdeauna. Iertand vom simti ca ranile inimii pot fi vindecate.Rabdand vom simti ca fiecare clipa,in care daruiesti o farama din inima ta, poate ramane vesnic o amintire. ZAMBESTE, DARUIESTE; IARTA !

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu